Information om coronaviruset

Folkhälsomyndigheten har nu beslutat om skärpta allmänna råd för Stockholms län.
Här finns kommunens samlade information.

Till navigation Till innehåll (s)

Vigselförrättare 

Det är Länsstyrelsen i Stockholm som utser vigselförrättare i länet. Följande personer är utsedda till vigselförrättare i Sollentuna.

Sture Pettersson

pettersson.sture@gmail.com

Anders Lindström

anders.lindstrom@akademssr.se

Christine Kramer Martinsson

christinekram@gmail.com

Benkt Kullgard,

kullgard@yahoo.se

Henrik von Vegesack

henrik.vonvegesack@riddarhuset.se

Agneta Sjöstedt

agneta.sjostedt@hotmail.com

Inger Hjalmarson Vertovec

inger.hjalmarson@gmail.com

Peter Kilander

peterkil@hotmail.com

Paulina Brandberg

paulina.brandberg@sollentuna.se

Hanna Clerkestam

hanna@instantadvisor.se

Anders Manell

anders.manell@sollentuna.se

Elizabeth Dacey

elizabeth.dacey@gmail.com

Bernt Josephson

bernt.josephson@sollentuna.se

Britt-Inger Kajnäs

kbrittinger@gmail.com